sobota, 13 lutego 2010

Rama na TV - krok po kroku

Dyktuje Maciek, spisuję ja:

W pierwszych słowach mojego listu pragnę zaznaczyć, że montaż się nie powiódł. A w każdym razie nie w 100 procentach. Rama wisi, nie odpada, ale pilot nie działa:) Telewizor należy obsługiwać (włączać i wyłączać) przyciskiem na obudowie - aczkolwiek nie jest to nader uciążliwe.

Pochodzenie ramy:
(Piszę ja - Kasia)
Rama pochodzi z Leroy Merlin. Chyba w każdym sklepie tej sieci jest tzw. stroisko artystyczne, czyli miejsce, gdzie można właśnie zamówić ramę. Do obrazu, do lustra lub - jak my - do telewizora. Niestety nie pwiem, ile kosztowała rama (mogę zainteresowany podesłać odpowiedź na maila), gdyż był to prezent gwiazdkowy dla Maćka. Dodam jedynie, że na ramę czeka się ok. 14 dni i przy zamówieniu wpłaca zaliczkę w wysokości 30% wartości zamówienia. Acha, i lepie nie zgubić formularza zamówienia oraz kwitka potwierdzającego wpłatę zaliczki, potem strsznie długo trwa wyszukiwanie zamówienia w systemie LM.

Montaż ramy:
(Maciek)

1. Przykładamy ramę do telewizora, którym ma być opatulona i sprawdzamy, gdzie na TV znajduje się czujnik do pilota (miejsce, które odbiera fale z pilota). Zaznaczamy to miejsce po wewnętrznej części ramy. Najlepiej operację tę wykonać przy użyciu... gumy do żucia. Zaklejamy oczko gumą, przykładamy ramę, a guma powinna zostać na ramie, dokładnie w miejscu przyszłego wiercenia.


2. Wiercimy dziurę w ramie, w miejscu, gdzie mają przenikać fale (tak, by nawet z ramą można było np. zmieniać kanały).


3. Testujemy, czy wszystko działa (czyli czy fale rzczywiście dochodzą do TV, czyli czy można kanały zmieniać)


4. Jeśli wszystko działa, maskujemy wywierconą dziurę, poprzez zamalowanie jej ścianek na kolor ramy. My - posiadając ramę w kolorze czarnym - zamaskowaliśmy ją używając Kasi eyelinera firmy Mac. Polecam.


5. Smarujemy cztery rogi ramy klejem termicznym (nakładanym pistoletem - najtańsza opcja: pistolet+klej, ok. 30 zł, Leroy Merlin). Następnie prędko przykładamy ramę do telewizora. UWAGA: MAMY JEDNĄ PRÓBĘ! (My nie trafiliśmy, co poskutkowało chybienie w miejscu, dzie miały dochodzić fale (sic!). Oczko zostało przysłonięte w połowie i pilot nie działa. Nie odrywamy jednak ramy, gdyż i tak posługujemy się pilotem do dekodera lub pilotem do Maca Mini (opisywałam). Musimy wstawać z sofki jedynie by włączyć lub wyłączyć całościowo telewizor.)


Powodzenia!

3 komentarze:

  1. ile ten telewizor ma cali? bardzo prosze o odpowiedz bo chce tak samo zrobic ze swoja plazma, pozdrawiam i efekt swietny!!!Magdalena

    OdpowiedzUsuń
  2. Można też zamówić telewizor ukryty w lustrze i oprawiony w ramę - taki jak tu: http://mirrormultimedia.pl/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...